Individuální řešení objektů a zkušenosti od r. 1991

Historie společnosti WIEDEN s.r.o. začíná rokem 1991, kdy Pavel Wieden založil firmu FENESTRA s.r.o.

Již od svého vzniku se firma specializovala na návrhy a realizace atypických prosklených konstrukcí a fasád z hliníkových profilů. V roce 2000 došlo ke změně názvu na FENESTRA WIEDEN s.r.o. Rozvoj aktivit společnosti a neustálý růst objemu realizovaných zakázek byl v roce 2005 důvodem k přestěhování společnosti do většího výrobního areálu v Liberci-Hanychově, kde má společnost sídlo dodnes.

Mimo tradiční domácí trh se FENESTRA WIEDEN s.r.o. začala orientovat na aktivity v severní Evropě, kde se jí v roce 2006 v Reykjavíku na Islandu podařilo úspěšně dokončit první zakázku. Postupem času se těžiště firemních aktivit přesunulo do Švédska a místní trh se stal pro firmu prioritním. Do dnešního dne byla ve Švédsku zrealizována řada významných projektů.

Důležitým milníkem se stal rok 2019, kdy do společnosti vstoupil nový majoritní vlastník – společnost ARX Equity Partners. Zároveň došlo k akvizici části podniku Skanska a.s., a to závodu Lehké obvodové pláště se sídlem v Praze – Horních Počernicích, se zkušenostmi z projektů ze Švédska, Norska, Polska, Slovenska či Rumunska. Nově byla založena společnost Fenestra Wieden Prague s.r.o.

V lednu 2020 došlo k fúzi sloučením společnosti WIEDEN s.r.o. (před změnou společnost Fenestra Wieden Prague s.r.o.) se společností FENESTRA WIEDEN s.r.o.

Věříme, že společná kapacita, know-how a sdílení dlouhodobých zkušeností z projektů na domácím trhu a v zahraničí nám pomohou k dalšímu rozvoji společnosti WIEDEN s.r.o. a k naplnění našeho dlouhodobého cíle patřit mezi významné a uznávané dodavatele lehkých obvodových plášťů v rámci evropského regionu.

2

Výrobní závody

180

Zaměstnanců

70 000 m2/rok

Výrobní kapacita

Silná a uznávaná značka v oblasti lehkých obvodových plášťů.

1991
Založení společnosti

Pavel Wieden zakládá firmu FENESTRA s.r.o.

2000
Změna názvu společnosti

Změna názvu na FENESTRA WIEDEN s.r.o.

2005
Přestěhování společnosti

Přestěhování společnosti do většího výrobního areálu v Liberci-Hanychově, kde má společnost sídlo dodnes

2006
První zakázka na Islandu

Úspěšné dokončení první zakázku v Reykjavíku na Islandu

2019
Nový majoritní vlastník

Společnost ARX Equity Partners vstupuje do společnosti jako majoritní vlastník a zároveň proběhla akvizice části podniku Skanska a.s. – závodu Lehké obvodové pláště se sídlem v Praze – založení Fenestra Wieden Prague s.r.o.

2020
Sloučení společnosti WIEDEN s.r.o.

Sloučení společnosti WIEDEN s.r.o. (před změnou společnost Fenestra Wieden Prague s.r.o.) se společností FENESTRA WIEDEN s.r.o.

Postavíme společně
něco úžasného

Oslovte náš tým a za pár dní se Vám ozveme
Potkejme se